CHP Kadın Kollarından anlamlı anma töreni!

Atatürk’ümüzün annesi Zübeyde Anayı vefatının 97. Yıl dönümünde minnet ve rahmetle anıyoruz.

20:57:07 | 2020-01-14

 

 

On yedi yıl süreyle cepheden cepheye koşan “Asi Subay” Mustafa Kemal için annesi vatandı. Vatanı kurtarmak, annesini kurtarmaktı. Ne mutlu onu doğuran anaya, ne mutlu ona sahip olan Türk Milletine! Ne mutlu ki ona erken yaşta babasız büyüttüğü bir evlada, vatan ve insan sevgisinin yanında, bir millete önderlik yapacak özgüveni ve cesareti vermeyi başarıp Türk Ulusu’ na ve Dünya’ ya armağan etti. Yetiştirdiğin evlatla bir milletin kaderini değiştirdin. O evlat ki özgürlüğünü isteyen tüm milletlere cesaret verdi örnek oldu.

Sevgili Atatürkçüler;

Ortadoğu coğrafyasında gıpta ile bakılan çağdaş bir ülkenin bireyleri olmaktan gurur duyuyoruz. Ancak yanlış politikalar sonucu sınırlarımız ateş çemberi…

Dünya hızla bilgi çağına ulaşmışken, gençlerimizin çoğu işsiz. Gelir dağılımının bozukluğu ve yaşanan ekonomik krizler toplum kesimleri arasında uçurumların derinleşmesine ve umutsuzluğa yol açmakta.

Ülkemizin eğitimden sağlığa kadar tüm politikaları çıkmazdadır. Hukuk devleti ilkeleri bertaraf edilmiştir. Dini eğitim, laik eğitim karmaşası, yurttaşlık kavramı ile ümmet kavramı karmaşasını yaratmıştır. Atatürk İlkeleri ve devrimlerimize saldıralar, bazıları tarafından fütursuzca alkışlanır olmuşken; Ülkemiz bunları hak etmiyor.

Tüm kadınlarımızı, toplum yönetiminde görev almaya, ağırlığını koymaya, karar mekanizmalarında yer almaya, laik demokratik sosyal hukuk devleti ilkelerinin eksiksiz uygulanacağı; yarınlardan umutlu, çağdaş, güçlü, üretken, bilgi çağına ayak uyduran bir ülke haline gelmek için çalışmaya çağırıyorum.

Atatürk’ümüz “Büyük başarılar kıymetli anaların yetiştirdiği evlatlar sayesinde olmuştur.” Demiştir.

Dünyayı şekillendirenler, bilinçli, fedakar analar, cefakar ömrünü halkına adamış devrimci kadınlardır.

Laikliğin, Cumhuriyetin ve Devrimlerin yılmaz bekçileri olan biz Cumhuriyet’in Kadınları çocuklarımızın da geleceğinin yaratıcısı ve bekçileriyiz. Demokrasiden, Cumhuriyetimizden, Laiklikten, Özgürlüklerden, birlikte yaşama sevdamızdan vazgeçmeyeceğiz. Kitlelerin demokratik taleplerini her platformda dile getirerek, hukuk devleti olmak ve hukukun uygulanması için özgürce düşünüp, özgürce yaşayabileceğimiz, kadınlarımızın ve çocuklarımızın taciz edilmeden, şiddet görmeden ve katledilmeden yaşayabileceği bir Türkiye için mücadele edeceğiz.

Kurtuluş Savaşı Kadınları’ nın ruhu ve inancıyla;

‘EY BÜYÜK ANA….!’

Merak etme oğlun Mustafa Kemal Atatürk’ün İlkeleriyle yetişmiş milyonlarca genç ve kadın var. Bizler hepimiz birer;

HALİDE ONBAŞI, BİNBAŞI AYŞE, ŞERİFE BACIYIZ, GÖRDESLİ MAKBULE, TAYYAR RAHMİYE, KARA FATMAYIZ.

KUBİLAYIZ, NECİP HABLEMİTOĞLU, AHMET TANER KIŞLALI, MUHAMMER AKSOYUZ. UGUR MUMCUYUZ, BAHRİYE ÜÇOKUZ, TÜRKAN SAYLANIZ.

Biz bu ülkenin aydınlık yarınları için, mirasına sahip çıkan ve ülkemizi daha ileriye götürmek için çalışan Cumhuriyet sevdalılarıyız.

Ruhun şad olsun büyük Ana.

Cumhuriyetin gençleri, kadınları, erkekleri aydınlık yarınların bizim olacağı inancıyla; katılımınız için teşekkür ediyor, saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum.

 

               Nilüfer DEVECİ

CHP Kadın Kolları Antalya İl Başkanı

 


ETİKET :  

Tümü