BİR YIL BİTERKEN BİZ NE YAPTIK?..

Mustafa AKAR Kaleminden

11:05:27 | 2018-01-03
Mustafa AKAR
Mustafa AKAR      mustafa@falezhaber.com

2018 Yılına girerken, Ömür sermayemizden bir seneyi daha geride bırakıyoruz. Bizlere düşen, geçmişin muhasebesini yapmak ve geleceği plânlamak olmalıdır.Bir yılı daha geride bırakıyoruz. İnancımıza gore İki günü birbirine denk olan zararda iken hangi günümüzü diğerinden bereketli kılabildik?

2017 yılına veda ederken kendimize şu soruları soralım:Ülkem için,mensubu olmakla şeref duyduğumTürk Milleti için,Tüm dünyada var olan Milletler için,Yaşayan tüm canlılar için ne yaptık?. Anne ve babalarımıza, eş ve çocuklarımıza, akraba ve komşularımıza karşı vazifelerimizi yerine getirebildik mi? Sofralarımızda fakirlere yer verip ekmeğimizi paylaşabildik mi? Yetimlerin başını okşayıp Efendimize bir adım daha yaklaşabildik mi?Yoksa onların haklarını gaspedip devletin malını hortumlarken birilerini seyir edip üstüne üstlük alkışladıkmı? Mazlumların gözyaşlarını silebildik mi, yaralarına merhem olabildik mi? Masumları hedef alan her türlü zulme karşı “dur” diyebildik mi? Hakkı anlatabildik mi? Hakikati duyurabildik mi? Hakkın, hakikatin, adaletin, fazilet ve erdemin yanında yer alabildik mi?Yoksa siyaseten herşeyi görmemezliktenmi geldik?.

Ülkemiz ve Dünyada yaşananlara bir bütün olarak bakarsak, Dünya genelinde her altı saniyede bir çocuk açlıktan öldü. Her otuz saniyede bir çocuk meta gibi satıldı. Her dört kadından biri şiddet gördü. Onlarca kadın katledildi özellikle İslâm coğrafyasında kan ve gözyaşı hiç dinmedi. İslâm diyarlarında katliam, çatışma, açlık, yoksulluk, cehalet, tefrika hiç eksik olmadı. İslâm ülkelerinde kardeşin kardeşi öldürmesine, bebeklerin kimyasal silahlarla katledilmesine, küçücük bedenlerin kurşunlara hedef olmasına engel olamadık.Siyasi ikballer uğruna sadece seyrettik.

Çocuklarımıza bırakacağımız temiz bir Dünya yerine, tabiatın dengesini bozmaya, çevreyi hoyratça kullanmaya, örselemeye devam ettik. Her türlü nimeti sınırsız bir şekilde tükettik. İsraf ve savurganlığa devam ettik.Gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan ve zararlı unsurlardan yeterince koruyamadık. Onları değerlerimizle gerektiği gibi buluşturamadık.

İnşallah 2018 yılında bu olumsuzluklar son bulur,yeterince yaşadıklarımızdan ders çıkarıp,Bu cennet Vatanımız için,Cefakar Türk Milleti için,Ailemiz,Yakınlarımız,tüm sevenlerimiz için,Tüm Dünya için,Cenab-ı Allaha dua edelim,her şeyin gönlümüzce olmasını dileyelim,Şimdiden dualarınız kabul olsun inşallah,2018 yılınız hayırlı ve gönlünüzce olsun..

 


ETİKET :  

Tümü