ANTALYA VE ALANYASPOR LİĞDE KALDI

22:55:24 | 2018-05-20
Yavuz BAŞAR
Yavuz BAŞAR      antalyamercek@hotmail.com.tr

Spor Toto Süper Lig’in son  haftasında  Antalya da kardeşlerin derbi si vardı  Alanya da Bahçeşehir Okulları sdatyumunda  Alanya spor sahasında abisi  Antalyaspor ile karşı karşıya geldi. Mücadele de galip gelen taraf Alanya oldu   son musabakanın  Hakemleri Serkan Tokat, Mehmet Cem Satman ve  Yusuf Bozdoğandı Alanyaspoda mesut bakkal kalede Haydar Yılmaz, Barış Başdaş, Berkan Emir, Cenk Ahmet Alkılıç, Welinton Silva, Filipe Augusto ,Mamadou Fofana , Lucas Villafanez, Efecan Karaca ,Junior Fernandes , Emre Akbaba, Taha Yalçıner, Dyanfres Douglas ve Francisco Wanderson lada sahada yer aldı .

Antalyasporise kalede  Ozan Evrim Özenç,le başladı  Johan Djourou, Musa Nizam ,Charles Fernando , Chico, Nazim Sangare, Milan Jevtovic, Diego Angelo, Emre Güral ,Maicon Marques , Harun Alpsoy ,Danilo Campos , William Vainqueur ve  Souleymane Doukarada  Hamza Hamzaoğlunun on biri idi .

  

 

 

Antalya derbisinde Antalyaspor’un golleri  daha musabakanın başında Jevtovic attı   Alanya spordan Douglas oyuna dengeyı getırdı  ikinci yarı Alanya çok hılı başladı ve iki de gol buldu  Lucas Villafanez ’den  galibiyet golü geldi  sonra Douglas Alanyasporun üçüncü golunü attı  mağlubiyetten iki farklı öne geçmek kolay değildı  son dakıkalardada Antalya spordan  Doukara’dan   geldi.

Musabakanın genelıne bakarsan  pozisyon açısından zengin, evet beş  tane gol izledık güzel, keyifli bir maç oldu. Ben hem Alanyaspor’u, hem de oyuncularımı tebrik ediyorum. Bu sezonu iki takımımız açısından   değerlendirecek olursak, zor bir ikinci yarı yaşadık. Hem Antalya olarak hemde Alanya olarak  ilk yarıda zaten Antalyaspor için zor geçmişti. İkinci yarıda da fedakarlık isteyen zor bir süreç bizi bekliyordu.evet  ne diyeceğiz  bu sürecide oyuncular ın desteği , yönetimin fedakarlıkları , taraftarımızın size olan desteğiyle atlattık. Belki de Antalyaspor’un tarihindeki en zor senelerden bir tanesiydi. Olumlu bir şekilde bitmesı güzeldı . Alanyaya gelince zor günler yaşadi son on bir maçda    aldığı puanlarla ayakta kaldı Antalya sporda  38 puanla sezonu kapattı  . evet zor bir sezonda olsa  iki takımımız içinde Bunun gururunu yaşamalıyız . Camia olarak da bunu hak ediyoruz.  Şimdi  önümüzdeki sezonla ilgili  kararlar alınıp, en doğru yol haritası çizilip buna göre bir yol izlenmelı diye düşünüyorum . Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Güzel bir sezonu geride bıraktık. Herkese iyi tatiller diliyorum her şey Antalyamız ve takımları için ..   

 


ETİKET :  

Tümü